košík je
prázdný
menu

Co je to homocystein

Co je to Hcy a co zvyšuje její hladinu?

Hcy je toxická aminokyselina, která je přirozeným produktem jedné z biochemických reakcí v buňce. Hcy se chemickými reakcemi mění na netoxický methionin za předpokladu, že má dostatečný přísun vitaminů, na kterých cyklus přeměny závisí. Přebytek Hcy se dostává do krve, tam se hromadí a způsobuje různá poškození v těle.

Hladinu Hcy zvyšuje především nevyvážená strava, nezdravý životní styl, málo pohybu, nedostatečný příjem vitaminů a minerálů, kouření a nadměrné pití alkoholu, život ve velkých městech a špatné životní prostředí, nedostatek vitamínu B12, konzumace kávy, zvýšený příjem živočišných tuků, léky: např.: ATB, antidiabetika, anti-konvulsiva, orální antikonceptiva, diuretika, antidepresiva apod.


Vitamíny B a jejich dávkování

Tři hlavní vitamíny, které se podílí na metabolizaci homocysteinu jsou pyridoxin (B6), kyanokobalamin (B12) a kyselina listová (B9). Jsou rozpusné ve vodě a užívají se nalačno. Pokud se dostanou v žaludku do styku s tuky, nerozpustí se a nevstřebají v organizmu.

Vitamíny se užívají celoživotně. Zpočátku na snížení hladiny Hcy se užívá vyšší dávkování. Po snížení hladiny na ideální úroveň se užívá nejnižší dávkování celoživotně. Pokud klient užívá doporučené dávkování vitamínů, není možné se předávkovat. Případný přebytek vitamínů, který tělo nezužitkuje se vylučuje močí.

Rozdíl mezi chemickými a přírodními vitamíny je v tom, že přírodní vitaminy obsahují balastní látky, které umožňují snadnější vstřebávání vitaminu. Chemickým vitaminům balastní látky chybí, proto se vstřebávají hůře.
logo proVitale.cz
ADRESA (i pro osobní odběr):

Meziříčská 2868
Rožnov pod Radhoštěm
KONTAKTY:

telefon: +420 606 067 700
e-mail: obchod@provitale.cz


© proVitale.czpřihlášeníobchodní podmínkyochrana osobních údajůe-shop od e-ShopPoint.cz