košík je
prázdný
menu

Co je to homocystein?

Co je to homocystein (Hcy) a co zvyšuje její hladinu?

Hcy je toxická aminokyselina, která je přirozeným produktem jedné z biochemických reakcí v buňce. Hcy se chemickými reakcemi mění na netoxický methionin za předpokladu, že má dostatečný přísun vitaminů, na kterých cyklus přeměny závisí. Přebytek Hcy se dostává do krve, tam se hromadí a způsobuje různá poškození v těle.

Hladinu homocystein zvyšuje především nevyvážená strava, nezdravý životní styl, málo pohybu, nedostatečný příjem vitaminů a minerálů, kouření a nadměrné pití alkoholu, život ve velkých městech a špatné životní prostředí, nedostatek vitamínu B12, konzumace kávy, zvýšený příjem živočišných tuků, léky: např.: ATB, antidiabetika, anti-konvulsiva, orální antikonceptiva, diuretika, antidepresiva apod.

Dnes se homocystein považuje za příčinu chronických zánětů. Mezi ty patří onemocnění jako jsou kloubní záněty, časté chřipkové stavy, zánětlivé onemocnění střev, deprese, chronický únavový syndrom, alergie, migrény, syndrom karpálního tunelu, některá neurologická onemocnění, jako Alzheimerova choroba a další.

Vitamíny B a jejich dávkování

Tři hlavní vitamíny, které se podílí na metabolizaci homocysteinu jsou pyridoxin (B6), kyanokobalamin (B12) a kyselina listová (B9). Jsou rozpusné ve vodě a užívají se nalačno. Pokud se dostanou v žaludku do styku s tuky, nerozpustí se a nevstřebají v organizmu.

Vitamíny se užívají celoživotně. Zpočátku na snížení hladiny Hcy se užívá vyšší dávkování. Po snížení hladiny na ideální úroveň se užívá nejnižší dávkování celoživotně. Pokud klient užívá doporučené dávkování vitamínů, není možné se předávkovat. Případný přebytek vitamínů, který tělo nezužitkuje se vylučuje močí.

Rozdíl mezi chemickými a přírodními vitamíny je v tom, že přírodní vitaminy obsahují balastní látky, které umožňují snadnější vstřebávání vitaminu. Chemickým vitaminům balastní látky chybí, proto se vstřebávají hůře.

Aktuálně

listopad 2020
Po delší době zase něco nového. Vitamín D3 udržuje kardiovaskulární systém ve formě a vitamín K2 přispívá k normální srážlivosti krve, mineralizaci kostí a buněčnému růstu. Oba vitamíny se ze stravy získávají minimálně.

září 2020
Co je to homocystein a na co může mít vliv jeho zvýšená hladina v krvi? O tom je nový článek Co je to homocystein.

leden 2020
Lecithin nepodporuje jen lepší paměť. Také snižuje cholesterol a má antioxidační účinky. Vyzkoušejte náš nový Mega Lecithin.

listopad 2019
Upravené složení doplňku Imune Vitality Lepší obsah složek pro posílení imunity.

říjen 2019
Homocystein Vitality v novém složení. Nově 8 vitamínů skupiny B jak ve snižovací variantě s betainem, tak v udržovací s aloe vera.

logo proVitale.cz
ADRESA (i pro osobní odběr):

Meziříčská 2868
Rožnov pod Radhoštěm
KONTAKTY:

telefon: +420 606 067 700
e-mail: obchod@provitale.cz
Facebook


© proVitale.czpřihlášeníobchodní podmínkyochrana osobních údajůe-shop od e-ShopPoint.cz